logo školy domu admin
aktuality
Zpět

Informace k setkávání se žáky 2. stupně (od 8. 6. 2020) (05. 06. 2020)

Pokud Vás zajímá, jak jsme nastavili setkávání v posledních týdnech roku pro návrátivší žáky z 2. stupně, tak právě pro Vás je tento článek. 

Máme za sebou mnoho týdnů distanční výuky, kterou jsme společnými silami zvládli ve většině případů na výbornou. Vzhledem k tomu, že škola není jen o učení se a "biflování", ale především o navazování vztahů s kamarády, sdílení a sounáležitosti dětí podobného věku, rozhodli jsme se, že v posledních týdnech školního roku umožníme dětem právě to. 

Děti zvládly vstřebat učivo (i když v omezeném množství), ale jistě jim chyběl kontakt s ostatními vrstevníky, chybělo jim povídání si o tom, co prožívaly, co je bavilo a naopak jim vadilo. Mnohé děti se během karantény daly na kreslení, pečení, vaření, vyrábění či šití. A my se moc těšíme, že jejich úspěchy budeme moci sdílet s nimi. Proto návrat do školy nebude znamenat nástup ke zkoušení a písemkám. Setkávat se budeme pouze ve třídnických hodinách bez vzdělávacího zaměření. Děti budou trávit čas se svým třídním učitelem, chceme pracovat na tom, abychom jim ulehčili návrat "do normálu". Pomůžeme jim s problémy, které mohly během karantény v souvislosti se školou vyvstanout. Naladíme se na září, kterým teprve začne ten klasický školní rok. Naplánujeme společný zářijový školní výlet, promyslíme, co ve třídě do příštího roku vylepšit.

Konzultace budou probíhat v max. patnáctičlenných skupinách v četnosti 1x až 2x týdně. Podle předběžného zájmu víme, že se konzultací bude účastnit 87 % žáků druhého stupně.
Věříme, že setkávání během posledních tří týdnů nebude pro děti stresem ze školy, ale naopak návratem někam, kde jim je dobře.