logo školy domu admin
aktuality
Zpět

5.B NA KOZLOVĚ (02. 07. 2019)

26. 6. byl pro 5.B dnem školního výletu. Horké počasí nás neodradilo a vydali jsme se do České Třebové. Z vlakového nádraží je to na Kozlovský kopec sotva hodinka cesty, ale i tu jsme si užili. 
Pátrali jsme v mapách, kudy to bude nejblíže, hráli hry, povídali a hledali houby. Na vrcholku nás čekala rozhledna. Pro někoho byl výstup do 33 metrů nad zem životní výzvou, ale zvládli jsme to téměř všichni. Odměnou pro nás byla otevřená restaurace, kterou vzali útokem všichni, kdo toužili po zmrzlinách, hranolkách a dalším občerstvení.
Hlavní atrakcí při zpáteční cestě se stala pravěká osada Křivolík. Vyzkoušeli jsme si hrnčířský kruh, prohlédli ručně dlabanou loď z kmene stromu a odvážlivci se nebáli lehnout do hrobu na místním rituální pohřebišti.
Horké hlavy nepotřebují nic jiného než pořádně zchladit, a to se podařilo ve studánce u poutní kaple „Na Horách“. Nakonec se z klidného občerstvení u pramene strhla pořádná vodní bitva.
Komu to vše ještě nestačilo, poslední zbytky energie nechal na hřišti v Javorce. Ale většina z nás, unavená sluncem, se těšila domů, až skočí do bazénu.
Výlet se vydařil a všichni už začínáme přemýšlet, kam vyrazíme příští rok.
 
žáci 5.B, Soňa Maková, Vojtěch Sýs a Jitka Skalická